Menu Content/Inhalt
Start arrow Diagnostyka arrow Analizatory arrow Zobacz: Powód 7 by wybrać ... (dla UDS-ów, właścicieli SKP i innych użytkowników)
Zobacz: Powód 7 by wybrać ... (dla UDS-ów, właścicieli SKP i innych użytkowników) PDF Drukuj Email

Powody, dla których warto wybrać dla SKP właśnie ręczny analizator spalin samochodowych KANE AUTO 4-1.

Powód nr 7.

Rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w analizatorze KANE AUTO 4-1 odnośnie zapisu danych z badania spalin oraz wydruku tych wyników są takie, że umożliwiają archiwizację tych wyników w dowolnej formie niezależnie od tego jakie będą to wymogi (jak te w p.5).

  Większość z analizatorów spalin, będących obecnie w użytkowaniu i podobnie większość z tych oferowanych obecnie na polskim rynku, nie daje praktycznej możliwości archiwizacji wyników badania spalin na nich prowadzonych, na zewnętrznym komputerze. A te co to umożliwiają, pewnie i tak będą wymagały zmiany oprogramowania (innej jego wersji) aby archiwizacja ta była zgodna z tymi nowymi (jeszcze nie istniejącymi) przepisami.  Wbrew pozorom ograniczenie to, dotyczy również tych urządzeń, które już teraz są sterowane z zewnętrznego komputera. Jest tak, bo program analizatora (instalowany na PC) razem z modułem analizatora spalin stanowią "komplet" podawany certyfikacji (w ramach oceny zgodności). A certyfikat zawsze dotyczy konkretnej (konkretnych) wersji oprogramowania takiego analizatora.

  Skoro do dziś nie istnieją jeszcze te wymogi (technicznie dotyczące archiwizacji i transmisji danych do systemów zewnętrznych), to nie było możliwe ich uwzględnienie w oprogramowaniu analizatorów oraz w ich dokumentacji. Zatem i wydane certyfikaty WE, czy wcześniejsze decyzje zatwierdzenia typu nie mogą ich jeszcze uwzględniać.


Zobacz też:

Konieczność zakupu analizatora.
Uwolnić spaliny z SKP!
Prezentacja AUTO 4-1 w Holandii
Gdyby badanie spalin było wydzielone z zakresu okresowych badań technicznych (OBT) w SKP.
Funkcjonalna kontrola spalin.

Idea tworzenia Punktów Funkcjonalnej Kontroli Spalin [PFKS].
Obowiązek archiwizacji wyników badań z analizatora spalin.
Co to znaczy bez problemów ze zgodnością z przepisami ?

24 powody dla których warto wybrać właśnie analizator spalin KANE AUTO 4-1.

Zmieniony ( 24.01.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »