Menu Content/Inhalt
Start arrow Polityka prywatności
Weź swój kawałek TORTU PDF Drukuj Email

O co chodzi z tym tortem?

Chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na kilka faktów.

Oto one:

 1. Polska jako sygnatariusz protokołu z Kioto jest zobligowana do działań w kierunku zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych stąd sprawa ta w najbliższych latach będzie „cieszyła się” dużym zainteresowaniem polskiej opinii publicznej oraz Rządu.

  W związku z ww. można się spodziewać zwiększenia oczekiwań, odnośnie kontroli stanu technicznego pojazdów realizowanych przez policję, w tym i kontroli emisji gazów toksycznych i zadymienia spalin pojazdów samochodowych.

 2. Gdy Rządy państw podejmują działania skierowane na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, to powstają warunki do uzyskiwania dodatkowych dochodów dzięki działalności związanej z kontrolą emisji (spalin). Trzeba tylko wykazać się inicjatywą w tym kierunku!

 3. UE kładzie stale rosnący nacisk na ochronę środowiska naturalnego, dzięki temu można pozyskać środki na inwestycje z tym związane. Ostatnio na szczycie unijnym przyjęto porozumienie dotyczące ochrony klimatu określane jako 3 x 20 ( jedna z tych 20 to ograniczenie emisji o 20%- zamiast 5% wynikających z protokołu z Kioto);

 4. Według danych z krajów OECD, pojazdy samochodowe są znaczącym źródłem emisji substancji szkodliwych dla środowiska, w tym i gazów cieplarnianych (17% CO2 pochodzi paliw samochodowych – wg. danych sprzed 3 lat). I udział środków transportu w globalnej emisji stale rośnie.

 5. Biokomponenty jeszcze przed nami! - zdania na temat skutków wprowadzenia komponentów są podzielone.

 6. Auto dobrze utrzymane jest tańsze w eksploatacji ma większą wartość oraz dłużej służy swojemu celowi, lub można je lepiej sprzedać.

 7. Regularna kontrola spalin pozwala na dobre utrzymanie auta, a udokumentowana regularna kontrola spalin da świadectwo takiego utrzymania.

 8. Od stycznia 2007r można już sprzedawać w Polsce ręczny czterogazowy analizator spalin samochodowych AUTO 4-1 (w związku z unijną dyrektywą MID).


Działania i możliwości wspomniane w pkt. 2 i 3, wskazują gdzie
jest ten „TORT” do którego dobiorą się głównie firmy obsługujące wielki przemysł i energetykę.

Jednak w związku z punktami 4-8, utworzenie Punktu Kontroli Spalin jest sposobem na to aby wziąć dla siebie kawałek tego „TORTU”.

Wyposażenie Punktu Funkcjonalnej Kontroli Spalin w odpowiednie wyposażenie również jest sposobem na to aby wziąć dla siebie kawałek tego „TORTU”.

Jesteśmy przekonani, że:

Idea Punktu Funkcjonalnej Kontroli Spalin otwiera zupełnie nowy rynek
dla analizatorów spalin samochodowych

 • jako towaru - zupełnie nowa grupa klientów - rynek atrakcyjny zarówno dla handlujących tym urządzeniem;

 • jako urządzenia umożliwiającego świadczenie usług motoryzacyjnych jakich jeszcze nie było- rynek atrakcyjny dla tych, którzy będą wykorzystywać analizator w Punkcie Kontroli Spalin; Sukces można tu zagwarantować!


Nasz AUTO 4-1 ręczny analizator spalin samochodowych, ze względu na to,że jest analizatorem I klasy dokładności OIML, oraz ze względu na swoje cechy użytkowe, otwiera te zupełnie nowe możliwości zarabiania pieniędzy, tzn. umożliwia tworzenie Punktów Funkcjonalnej Kontroli Spalin.

 • AUTO 4-1 może pracować wszędzie: w SKP, w serwisie samochodowym, w warsztacie montującym „instalacje gazowe” ale oprócz tego może pracować również w dowolnym miejscu, np. na stacji paliw, czy na parkingu hipermarketu;

 • AUTO 4-1 jest szybki i przyjazny użytkownikowi, a obsługa jego jest bardzo prosta. Może go skutecznie stosować KAŻDY już po 30 minutowym przeszkoleniu;

 • AUTO 4-1 nie wymaga specjalnej infrastruktury a zatem może być wykorzystywane w każdych warunkach i jest idealne do utworzenia Punktu Kontroli Spalin;

 • AUTO 4-1 jest lekki i przenośny dlatego może świetnie sprawdzić się jak urządzenie rezerwowe w SKP. A co więcej nie musi czekać na swoją kolej na półce, cały czas może zarabiać pieniądze w Punkcie Funkcjonalnej Kontroli Spalin;

 • AUTO 4-1 JUŻ TERAZ jest przystosowany do obsługi pojazdów z nowoczesnymi silnikami diesla w stosunku, do których tradycyjne dymomierze są bezużyteczne.


Zmieniony ( 08.10.2008. )
 
następny artykuł »